Dromy doplnkové krmivo pre mačky Taurin 200g - k stimulácii imunitného systému

4 hodnotenia
Značka: Dromy

Taurín doplnkové krmivo pre mačky kŕmené granulovanou stravou. 

Dostupnosť skladom
Možnosti doručenia
Kód: 2980
€11,90 / ks €59,50 / 1 kg
Dromy doplnkové krmivo pre mačky Taurin 200g - k stimulácii imunitného systému
4 hodnotenia
Značka: Dromy
4,5 4 hodnotenia

Dromy Taurin

Taurín je pre mačky na rozdiel od väčšiny ostatných cicavcov esenciálne aminokyselinou, ktorú si ich telo nedokáže vyrobiť samo. Táto aminosulfonová kyselina je prítomná v celom organizme najmä v kostrových bunkách, sietnici oka, mozgu, svaloch, srdci, kde sa zúčastňuje prenosu nervových vzruchov. Je významnou zložkou žlče, ktorá napomáha v trávení a absorpcii tukov v tenkom čreve. Je nevyhnutná pre imunitný aj reprodukčný systém, vývoj mladých jedincov. Prírodným zdrojom taurínu je surové mäso a morské ryby a plody.

V dnešnej dobe komerčných krmív je obsah taurínu nedostatočný a nepokrýva skutočnú potrebu v kŕmnej dávke mačky. Väčšina komerčne vyrábaných krmív obsahuje veľmi málo mäsa, masovú a kostnú múčku a ďalšie náhradky bielkovín z rastlinných zdrojov. Vzhľadom na to že sa jedná o termolabilné aminosulfonovou kyselinu, pri výrobe krmiva poklesne jeho prirodzená hodnota a pri varení mäsa je kompletne zničená. Niektoré mačky môžu vykazovať nedostatok taurínu vzťahujúci k určitému ochorenia. Taurín CATS je doplnkové krmivo obsahujúce 98% čistého taurínu, bez plnidiel a zápachu.

Odporúčame užívať:
pre mačky kŕmené granulovanou, varenú stravou, u mladých rastúcich jedincov, pre podporu kardiovaskulárneho systému, k stimulácii imunitného systému, pre skvalitnenie stavu pokožky, pri ochorení pečene, pri respiračnom ochorení, dlhodobej liečbe ATB, pre staré mačky, stresované jedinca, pre chovateľské stanice.

Dávkovanie pre mačku 5 - 10 kg:
1 gram do misky s vodou, alebo do fontány 1 x 2 - 3 dni. 1 zarovnaná čajová lyžička = ± 2-3 g. Do kŕmnej dávky je možné zamiešať 250 - 500 mg.

Neprekračovať dennú dávku.

Balenie: 200 g

Dodatočné parametre

Kategória: MAČKY
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: