Dromy doplnok pre zvieratá Collagen 900g - podpora kĺbových chrupaviek a väzivových tkanív

41 hodnotení
Značka: Dromy

FORMA: prášok
POUŽITIE: kĺby, regenerácia
PRE KOHO: psy, mačky, kone
OBSAH: 900g

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
16.4.2024
Možnosti doručenia
Kód: 10138
€22,99 / ks
Dromy doplnok pre zvieratá Collagen 900g - podpora kĺbových chrupaviek a väzivových tkanív
41 hodnotení
Značka: Dromy
3,6 41 hodnotení

Dromy Collagen je doplnkové krmivo pre psov, kone a mačky pre podporu väzov, šliach a svalov.

Starostlivosť o kĺby by mala byť komplexná, to znamená primeranú fyzickú záťaž, vyváženú kŕmnu dávku s ohľadom na plemeno a vek zvieraťa až po možnú redukciu hmotnosti. Sám majiteľ môže zdravie svojho, psa i mačky veľmi výrazne ovplyvniť prostredníctvom krmiva a nutričných doplnkov. Kolagén je najčastejšie sa vyskytujúca živočíšna bielkovina, ktorá je nevyhnutnou súčasťou všetkých spojivových a podporných tkanív. Základnou stavebnou jednotkou tejto bielkoviny sú aminokyseliny - peptidy

Kolagénne peptidy majú schopnosť vytvárať v medzibunkovom priestore vysoko usporiadané vláknité fibrily, ktoré sú k sebe pevne viazané. Taktiež sú základné účinnou látkou kolagénnych arthronutraceutik, stimulujúcich množenie chrupavkových buniek, ktoré zvyšujú syntézu chrupavkového kolagénu a regenerujú tak kolagénne štruktúry chrupavky tvoriaci pohybový aparát. V tenkom čreve sa kolagén rozkladá na fragmenty, ktoré sú plne resorbovateľné a zabudované do tkania. Pri per orálnom podaní sa kolagénne peptidy dostávajú do zažívacieho traktu, odkiaľ sa cez lymfatický systém a krvný obeh vstrebávajú do kĺbových tkanív a buniek. Optimálna molekulová hmotnosť 3000 - 5000 Dalt. kolagénnych peptidov zaisťuje vysokú vstrebateľnosť. 

Odporúčame užívať: u rýchlo rastúcich jedincov a šteňat obrích plemien, športovo zaťažovaných psov, u degeneratívneho ochorenia pohybového aparátu, poúrazová a pooperačná starostlivosť, pre zlepšenie hybnosti u starších jedincov.

Doplnkové krmivo pre kone, psy a mačky- zloženie v 1 kg: kolagénne peptidy CHP 100%.

Odporúčanie: S ohľadom na zmes látku radiacich sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pomaly pôsobiace látky, odporúčané dávkovanie 2 x ročne po dobu 60 - 90 dní.

Odporúčané dávkovanie:
30 g denne do kŕmnej dávky, pre kone s hmotnosťou 550 - 600 kg
2 g (k prevencii) denne do kŕmnej dávky, pre psa s hmotnosťou 15 kg
5 g denne do kŕmnej dávky, pre psa s hmotnosťou 15 kg - pri zvýšenej záťaži, rastu u starších jedincov, poúrazová a pooperačná starostlivosť
2 g denne do kŕmnej dávky, pre mačku 5 kg

Balenie: 900 g

Dodatočné parametre

Kategória: ŠPECIÁLNA STAROSTLIVOSŤ
Hmotnosť: 0.9 kg
Výrobca: Dromy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: