Dogee pamlsok pre psov a mačky - sušené rybičky Ančovičky 80g

Neohodnotené
Značka: Dogee

Sušené rybičky o veľkosti 3 - 6 cm pre psov a mačky čo zbožňujú ryby. Veľmi čisté, bez cudzorodých prímesí. Prírodná pochúťka, ktorá je zdrojom vitamínov, minerálov a stopových prvkov.
Vysoká kvalita a veľká chutnosť. Krajina pôvodu - Belgicko.

Obsah balenia: 80g

 

Dostupnosť skladom (6 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 20823
€2,49 / ks
Dogee pamlsok pre psov a mačky - sušené rybičky Ančovičky 80g
Neohodnotené
Značka: Dogee

 

Sušené rybičky vznikajú sušením ich celých tiel a to veľmi šetrne prúdiacim vzduchom, pri teplote do 45 ° C počas asi 2 dní. Tým je zachovaná veľká časť ich nutričnej hodnoty, tzn. vitamínov, enzýmov a ostatných biologických zložiek. Veľkosť rybičiek je 3 - 6 cm. Rybičky sú veľmi čisté, bez cudzorodých prímesí.

Možnosti použitia: Sušené rybičky sa dajú použiť buď ako maškrta, odmena, alebo doplnok ku kŕmnej dávke pre psa. Nejde úplne o klasické krmivo, ale o chuťovo atraktívnu surovinu. Preto ho nepoužívajte namiesto krmiva na zasýtenie psa, ale len na obohatenie kŕmnej dávky.


Ako rybičky podávať: Obvykle sa sušené rybičky používajú ako maškrtu, alebo doplnok výživy v suchom stave. Odporúčame pre zvýšenie chutnosti aj výživnej hodnoty zaliať rybičky lososovým olejom a to asi 5% z použitej hmotnosti rybiek. Výborné je zaliať rybky dopredu, do zásoby na cca 1 – 3 dni a uložiť v chladničke. Nasajú olej do seba a sú potom naozaj vynikajúcou pochúťkou! Keď nie je čas, stačí potom aj tesne pred skrmením preliať lososovým olejom.

Pre ešte väčšie zvýšenie chutnosti pre psa je dobré rybičky namočiť do teplej vody alebo vývaru z mäsa či zeleniny na cca 15 – 30 minút podľa teploty vody. Namočené, mäkké rybičky uvoľnia do vody rybiu arómu. Nálev zlejte a premiešajte rybičky ešte s lososovým olejom. Získate zdravú a veľmi atraktívny doplnok stravy pre psa. Prebytočnom náleve potom môžete uvariť cestoviny pre psa alebo ochutiť napr. suché granule, zeleninovú prílohu, či iné nie príliš atraktívne krmivo. Namočenie rybiek je tiež vhodná alternatíva kŕmenia pre staré psy s poškodenými zubami.

Dávkovanie: Sušené rybičky zodpovedajú štvornásobku pôvodnej hmotnosti rybiek v surovom stave. Preto pri podávaní do kŕmnej dávky počítajte množstvo z pôvodnej hmotnosti surového mäsa. Kŕmna dávka surového mäsa by mala byť asi 3 až 5% hmotnosti psa na deň.

Dennú dávku pri výcviku, ako odmenu, nie je potrebné obmedzovať, ak je rozčlenená do dlhšieho časového obdobia. Použite toľko rybičiek, koľko je potrebné na odmenu psa.

Obsah prirodzených živín na 1 kg krmiva: Bielkoviny (NL) - 62%, Tuk - 16%, Popol 8%, Vláknina - 4.5%, Vlhkosť 10%, NaCl 0,3%.

Energetická hodnota: 12,80 MJ / kg

Pokiaľ sa pes nedopatrením dostane k sušeným rybičkám sám a zožerie ich väčšie množstvo, nič sa nedeje. Ide o prírodný produkt, ktorý ani pri väčšom, jednorazovom príjme organizmus psa nijako nepoškodí.

Skladovanie a doba spotreby: Sušené rybičky skladujte v dobre uzavretých PVC obaloch, hlavne v suchu a chlade, najlepšie do cca 15 °C. Pokiaľ vám zvlhnú a boli by v teple a hermeticky uzavreté, môžu zaplesniť. Ak sa to stane a rybičky vám splesniví, tak ich vyhoďte a nekŕmte nimi psa.
Spotrebujte najlepšie do 6 mesiacov od nákupu. Mrazené do 1 roka.

 

Dodatočné parametre

Kategória: SUŠENÉ MAŠKRTY
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: