KH kĺbová výživa pre psov Chondro 4DOGS 200g

Neohodnotené
Značka: KH

Veľmi silná a účinná kompletná výživa kĺbov nielen pre psov. Obsahuje vo vysokej miere všetky stavebné zložky potrebné na tvorbu, regeneráciu a udržanie zdravej kĺbovej chrupavky a väzov. Zosilnený účinok prídavkom MSM proti bolesti a Vitamínu C pre účinnejšie využitie zmesi. 

Balenie: 200g

Obsah zmesi v 1 kapsule: 670 mg z toho: Glukosamín sulfát - 268 mg, Hydrolyzovaný kolagén - 200 mg, MSM - 106 mg, Chondroitín sulfát žraločia - 70 mg, Vitamín C - 26 mg.

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
26.9.2023
Možnosti doručenia
Kód: 18561
€14,90 / ks
KH kĺbová výživa pre psov Chondro 4DOGS 200g
Neohodnotené
Značka: KH

Obsah zmesi v 1 kapsule: 670 mg z toho: Glukosamín sulfát - 268 mg, Hydrolyzovaný kolagén - 200 mg, MSM - 106 mg, Chondroitín sulfát žraločia - 70 mg, Vitamín C - 26 mg.

Charakteristika: Zmes Chondro 4Dogs si nechávame vo veľkom miešať priamo u dodávateľa jednotlivých surovín a preto sme dosiahli vynikajúcu cenu oproti podobným výrobkom. Takto je výživa kĺbov dostupná aj preventívne pre všetkých psov a nie je len nadštandardnou výsadou psov hnuteľných chovateľov.

  1. Hydrolyzovaný hovädzí kolagén - je bielkovina, ktorá tvorí základnú stavebnú hmotu spojivových tkanív, teda chrupaviek, väziva a šliach. Je veľmi odolný v ťahu, preto je dôležitým prvkom na spevnenie celého pohybového aparátu. Kolagén sa vyskytuje aj v kostiach a koži. Hydrolyzát kolagénu je oproti klasickému mnohonásobne využiteľnejší pre organizmus a má vysokú stráviteľnosť - až cez 95 %.
  2. Glukosamín sulfát - je to najpoužívanejšia látka v kĺbovej výžive. Je to zdroj Glukosamínu, látky prirodzene sa vyskytujúce v kĺbových chrupavkách. Glukosamín je v organizme východiskovou surovinou pre syntézu kyseliny hyalurónovej obsiahnutej v kĺbovom maze a pre syntézu Proteoglykánov - základných stavebných kameňov chrupavky. Tie tvoria s kolagénom pevnú, ale pružnú hmotu chrupavky. Glukosamín sulfát spoločne s Chondroitin sulfátom zodpovedá za regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív, tým aj za zlepšenie pohyblivosti zvieraťa.
  3. Chondroitín sulfát - ide o polysacharid, ktorý pozitívne ovplyvňuje metabolickú rovnováhu chrupaviek. Prispieva k udržaniu pružnosti a pohyblivosti kĺbov. Podporuje aj využitie vápnika a fosforu v tele. V súčinnosti s vitamínom C sa výrazne zvyšuje jeho účinnosť.
  4. MSM - Methylsulfonylmetán je zdrojom organickej síry ( 34 % ) a nachádza sa vo všetkých typoch kolagénnych vlákien. Je dôležitý - nutný (!) pre správne začlenenie kolagénu v chrupavkách. MSM sa podieľa aj významnou mierou na obmedzení bolestivosti kĺbov - pre psa ide o prirodzené analgetikum. Má výrazné antioxidačné a detoxikačné účinky, čím prispieva k odbúraniu poškodeného tkaniva aj k potlačeniu bolesti - má protizápalový účinok. Priaznivo tiež pôsobí na vzhľad kože, srsti a pazúrov. Jeho účinnosť sa taktiež podstatne zvyšuje v kombinácii s vitamínom C.
  5. Vitamín C (kyselina L-ascorbová) - významne podporuje stavebné funkcie v metabolizme Chondroitín sulfátu a MSM. Podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré majú veľký význam v imunite psa. Vitamín C má vysoký antioxidačný účinok.

Chondro 4Dogs vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje lubrikáciu kĺbovej tekutiny, predchádza problémom s kĺbmi a pomáha už pri vzniknutých pohybových problémoch u psov aj mačiek. Zmes obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavke bežne vyskytujú. U veľkých a obrých plemien psov je vysoké riziko poškodenia klobového aparátu vďaka ich hmotnosti, často aj genetike. Rovnako také riziko je aj u stredných plemien, ak sú vo vyššej záťaži.

Dávkovanie:

Akútne: Pri bolestivosti kĺbov alebo už poškodených chrupavkách, či u psov vo vysokej záťaži: Na 10 kg hmotnosti psa / 3 kapsule / deň. U veľkých psov nad 50 kg / 12 - 14 ks / deň. Pri mini plemenách do 10 kg / 2 - 3 ks / deň. U starých psov s významne poškodeným kĺbovým aparátom dávajte trvalo akútnu dávku. Tu platí, že skôr viac je lepšie.

Preventívne: 1 - 2 ks / 10 kg / deň. Nad 50 kg / 7 - 8 ks / deň. Čím väčšia hmotnosť psa, tým sa skôr držte hornej hranice dávkovania. Ideálne je rozdeliť denný počet kapsúl na časti a dať ich do každej dávky kŕmenia.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v hermeticky uzavretých PVC obaloch, predovšetkým v suchu a tme. Spotrebujte pri správnom skladovaní do 12 mesiacov od nákupu.

Dodatočné parametre

Kategória: PSY
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: