KH konopná múčka pre psy plnotučná 250g

Neohodnotené
Značka: KH

Doplnkové krmivo z jemne pomletých šupiek, vnútorného obalu a jadier semena konope siateho. 
Vysoký obsah vlákniny, konopného oleja a tým aj Omega 3 a 6 kyselín.

Balenie: 250g

 

Dostupnosť skladom (2 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 11029
€1,99 / ks €1,99 / 1 kg
KH konopná múčka pre psy plnotučná 250g
Neohodnotené
Značka: KH

Doplnkové krmivo z jemne pomletých šupiek, vnútorného obalu a jadier semena konope siateho. Vysoký obsah vlákniny, konopného oleja a tým aj Omega 3 a 6 kyselín.

Vynikajúci zdroj vitamínov, minerálov, vlákniny a nenasýtených mastných kyselín.

Zloženie: Jemne mleté ​​vonkajšej šupky, vnútorné obaly a časti jadier zo semien konope siateho. Bez ďalších prímesí jných surovín.

Obsah prirodzených živín: Bielkoviny 18%, tuk 15%, vláknina 46%, sacharidy 3,6%, popol 10%. Vlhkosť 8%,

Energetická hodnota v 100 g: 1193 kJ / 291 kcal

Ide o jemne pomletý obal aj so zvyškami jadra konopného semienka a tým aj vysokým podielom konopného oleja s obsahom Omega 3 a Omega 6 nenasýtených mastných kyselín. Táto sypká surovina, je ale predovšetkým skvelým zdrojom prírodnej nerozpustnej vlákniny, nutné pre správnu peristaltiku (mikropohyby) čriev, nutnú pre kvalitné trávenie i vylučovanie. Vláknina pomáha udržiavať zdravú črevnú flóru, pôsobí proti zápche a čistí tráviacu sústavu psa od usadených zvyškov potravy.

Výživnú hodnotu Konopné múčky zvyšuje jej veľmi jemné pomletie na kamenných mlynoch. Majú vysoký obsah minerálnych látok (železo, horčík, mangán, fosfor, a i.) A vitamínov - predovšetkým B9 (kyselina listová). Konopná múčka má tmavú, hnedo - zelenú farbu s jemnou konopnú vôňu.

Konopná múčka je určená na kŕmne účely, získava sa výhradne z rastlín konopesiateho, neobsahujú THC, ani iné psychotropné látky ovplyvňujúce vedomie.

Odporúčané použitie: Konopné múčka je len doplnkom k mäsitej strave pri tzv. BARFování alebo ku konzervám. Neodporúča sa dávať ku granulám - vzniká príliš suchá zmes. Ideálne je zaliať ešte múčku trochou konopného oleja a zvýšiť tak obsah Omega kyselín. Nekŕmte múčku samostatne, pes ju asi ani nebude chcieť samostatne žrať, ale keby náhodou áno, mohla by spôsobiť tráviace ťažkosti vďaka vysokému podielu rastlinnej vlákniny - zápcha.


Toto doplnkové krmivo je vhodné pre menšie, stredné a veľké plemená, pre zdravé psy, mladého až pokročilejšieho veku. U veľkých plemien a psov vo vysokej záťaži doplnkové krmivo nenahradí nadpriemernou potrebu špecifických živín, napr. Vitamínov a minerálov!

Dávkovanie: Všeobecne sa k mäsu konopná vláknina pridáva v objeme cca 5% (50 g na 1 kg mäsa). Záleží tiež na tom, aké doplnky stravy ešte používate. Ak žiadne, môže sa dať konopné múčky až do 10% z hmotnosti kŕmnej porcie (100 g na 1 kg mäsa). Ak sú len prídavkom k inej rastlinnej zložke, dajte ich len do 5%.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v suchu, tme a pri teplote najlepšie do 20 ° C. Neklaďte vrecia, alebo vrecúška na betón, kachlice, železo a iný dobre vodivý materiál. Majte je na drevené alebo silnejší kartónové podložke, ktorá ho odizoluje od podlahy. Môže inak dôjsť vplyvom rozdielnych teplôt k zrážaniu vlhkosti v mieste dotyku a následnému zaplesnenie.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Suroviny na recepty pre psy
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: