KH doplnok pre psov - rýchla energia pre psov v záťaži Maltodextrin DE 15 1kg

Neohodnotené
Značka: KH

Ideálny polysacharid na plynulé a dlhodobé dodávanie energie do organizmu. Zaistí oddialenie únavy a kvalitnejšiu hydratáciu psa pred výkonom aj v priebehu neho. Nevyhnutný aj na rýchlu regeneráciu po výkone.

Balenie: 1kg

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
26.9.2023
Možnosti doručenia
Kód: 18562
€7,50 / ks
KH doplnok pre psov - rýchla energia pre psov v záťaži Maltodextrin DE 15 1kg
Neohodnotené
Značka: KH

Vhodný pre potreby psov v dynamickej záťaži - rýchla, nárazová, trvajúca kratšiu dobu, (cca do 40 - 90 minút). Rýchlo rozpustný vo vode. Vhodné pre skúsených chovateľov, ktorí vedia ako Maltodextrín používať.

 • Vhodný zdroj energie pri krátkodobej aktivite
 • Pre účinnú hydratáciu, oddialenie únavy a plynulé doplňovanie rýchlej energie
 • Kvalitné zavodnenie psa je predpokladom aj kvalitného výkonu

Zloženie:  Kukuričný Maltodextrín DE 15 - stredná hodnota.

DE = dextrózový ekvivalent. Udáva percentuálny podiel monosacharidu dextrózy (glukózy - hroznový cukor alebo tiež krvný cukor) v danej surovine. Dextróza je starší názov pre glukózu, používa sa ale doteraz v lekárskej literatúre. DE 15 = 15 g dextrózy v 100 g polysacharidu.

Profil sacharidov v Maltodextríne DE 15: glukóza 1 %, maltóza 4 %, trisacharidy 7 %, polysacharidy 88 %.

Energetická hodnota v 100 g: 1615 kJ = 383 kcal.

Charakteristika: Maltodextrín je polysacharid vznikajúci spojením niekoľkých molekúl jednoduchého cukru glukózy (dextrózy). Čistá glukóza sa v tele veľmi rýchlo dostáva do krvi, kde sa spotrebúva v podobe tzv. krvného cukru ako zdroj energie pre metabolické procesy tela. Glukóza podaná v čistej forme sa však spotrebuje veľmi rýchlo a organizmu v záťaži za krátky čas dochádza energia.

Maltodextrín vám pomôže aj pri kvalitnom zavodnení psa počas dňa - veľmi významný predovšetkým v horúcom letnom období. Včasná a účinná hydratácia zlepšuje celkovú kondíciu psa a významne zvyšuje predpoklad pre kvalitný výkon.

Prečo zavodniť psa maltodextrínom pred výkonom:

 • Voda v tele pôsobí ako chladič organizmu.
 • Voda odvádza z tela nežiaduce produkty metabolizmu.
 • Udržuje energetické zásoby glykogénu vo svaloch.
 • Odďaľuje začiatok únavy a zvyšuje výkonnosť.
 • Chráni pred úplným vyčerpaním.
 • Zvyšuje celkovú kondíciu psa a chuť na výkon.
 • Ideálne pre veľmi intenzívne kratšie výkony - do 30 minút.
 • Ideálne na regeneráciu síl po ukončení výkonu.
 • Lepšie zvládnutie stresových situáciách - nervozita z prostredia.
 • Vhodné aj na bežné denné doplnenie tekutín. 

Príprava a dávkovanie: Rozmiešajte v studenej vode - najlepšie pretrepaním vo fľaši so širokým hrdlom, určený obsah maltodextrínu. Takto si môžete pripraviť roztok aj do zásoby a uchovať ho pár dní v chladničke. Maltodextrín vytvára ľahko aj presýtené roztoky. Môžete si tak urobiť koncentrát, ktorý potom len prilejete do daného množstva vody. Treba si to ale prepočítať.

Pre bežnú dennú hydratáciu 1x denne: cca 8 - 10 g maltodextrínu / na 10 kg hmotnosti psa (navŕšená čajová lyžica = 4 g, polievková lyžica 10 g).

Rozmiešať v množstve vody = cca 15 ml vody / kg hmotnosti psa, tzn. 150 ml vody na 10 kg psa. U veľkých plemien obsah vody podľa toho koľko viete, že vypije.

Na zavodnenie pred pretekmi: V horúcom období podávajte 2 - 3x denne. Posledná dávka 20 - 30 minút pred pretekmi.

Pri vysokej krátkodobej záťaži (do cca 30 - 45 minút): 15 - 20 g / 10 kg hmotnosti psa - max. 50 g na 1 dávku u veľkých psov. Pre "nabíjanie energií" podávajte 3 - 4 hodiny pred pretekmi a potom cca pol hodiny pred začiatkom aktivity.

Pre dobrú regeneráciu po ukončení aktivity: Ihneď 1 dávku (15 - 20 g / 10 kg psa, max. ale len 50 g) ako sa pes vydýcha a upokojí, max. však do 30 minút. U veľkých plemien nad 40 - 50 kg už len cca 50 g / jednu dávku. Ideálne je dať psovi po výkone cca 2 hodinový odpočinok, bez ktorého je Maltodextrín ihneď využívaný ako palivo pre ďalší práci, namiesto toho, aby sa ukladal vo forme svalového glykogénu, ako zásobárne energie.

Ani vysoká jednorazová dávka Maltodextrínu zviera nijako neohrozí. Maltodextrín ani vo vysokej dávke nie je pre psa toxický, spôsobí ale hnačku.

 

Dodatočné parametre

Kategória: PSY
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: