Sabio Vet doplnok stravy na podporu imunitného systému pre psov 21 + 3 vrecká zadarmo

Neohodnotené
Značka: SABIO VET

Veterinárny prípravok pre psov. Vyrobené v Českej republike.

Sabiflor je veterinárny prípravok na podporu imunitného systému psov.
Napomáha urýchľovať regeneráciu, zlepšuje trávenie a podporuje zdravé kosti a kĺby.
Tiež prispieva k ľahšiemu zvládaniu stresových situácií.

Balenie: 21x 3g + 3 ZADARMO

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
26.9.2023
Možnosti doručenia
Kód: 19099
€23,90 / ks
Sabio Vet doplnok stravy na podporu imunitného systému pre psov 21 + 3 vrecká zadarmo
Neohodnotené
Značka: SABIO VET
sabiflor pre psov
Novinka

Sila prebiotík a nukleotidov

 • napomáha urýchľovať regeneráciu psov v záťaži
 • podporuje rekonvalescenciu po zraneniach a operáciách
 • napomáha správnej funkcii imunitného systému
 • priaznivo pôsobí na rast správnej mikroflóry v črevách
 • prispieva k ľahšiemu zvládnutiu stresových situácií

Sabiflor je určený pre:

 • akútne aj chronicky choré psy
 • psy po úrazoch av rekonvalescencii
 • psy v záťaži (vo výkone služby, aktívni športovci)
 • seniorov
 • šteňatá po odstavenei
 • zdravé psy v rámci prevencie a budovania silnej imunity

V čom je sila Sabifloru?

NUKLEOTÍDY

Nukleotidy majú nepostrádateľnú úlohu pri obnove buniek v rámci regeneračných procesov. Ide napríklad o obnovu mäkkých tkanív (po intenzívnom tréningu alebo po zranení), krvotvorbu a procesy hojenia. Každá bunka v organizme potrebuje na svoju obnovu 109 nukleotidov.

PREBIOTIKA
Prebiotiká podporujú rast správnej mikroflóry v črevách. Využívajú sa hlavne pri liečbe antibiotikami na obnovenie črevnej mikroflóry a tiež ako podporná liečba pri hnačkách. Základ imunity každého jedinca nájdeme v črevách, a preto Sabiflor posilňuje celkovú imunitu psa.

L-LYSIN
L-Lyzín pomáha zastaviť replikáciu vírusov a zároveň podporuje vstrebávanie vápnika (pre silnejšie kosti) a produkciu kolagénu.

L-TRYPTOFAN
L-TRYPTOFAN je prekurzorom neurohormónov serotonínu a melatonínu, známych ako hormóny šťastia. Táto aminokyselina pomáha psovi lepšie sa vyrovnať so stresovými situáciami.

Ako Sabiflor pôsobí na imunitný systém psa

Sabiflor je veterinárny prípravok zostavený na báze prebiotík a nukleotidov. Ojedinelá kombinácia týchto dvoch zložiek podporuje rast správnej mikroflóry v črevách (napr. bifidobaktérií a laktobacilov) a pomáha organizmu rýchlejšie regenerovať.

Obzvlášť dôležitú úlohu v schopnosti rýchlejšej regenerácie organizmu hrajú nukleotidy, ktoré sú z mnohých hľadísk nepostrádateľnou zložkou vo výžive psov. Zdravý organizmus ich dokáže konštruovať de novo, ale pre psov, ktorí majú oslabenú imunitu, zotavujú sa zo zranení, sú v seniornom veku, prípadne sa jedná o šteňatá po odstave, je proces konštrukcie de novo vysoko energeticky náročný. V týchto prípadoch je žiaduce nukleotidy doplniť potravou priamo, aby sa organizmus oslabeného psa zbytočne nevyčerpával a mohol sa sústrediť na boj s chorobou alebo zranením. V prípade, že oslabenému psovi nukleotidy potravou nedodáme, môže sa ich nedostatok prejaviť rozkolísaním množstva imunitných funkcií. Predovšetkým sa jedná o funkciu pečeňového tkaniva, srdca a črevného traktu.

Nukleotidy obsiahnuté v Sabiflore tiež spomaľujú proces starnutia organizmu, pretože uľahčujú obnovu tkanív. Ďalej chránia pred infekčným ochorením, pretože zvyšujú pohotovosť imunity. Podporujú liečbu chronických ochorení a urýchľujú rekonvalescenciu.

Dávkovanie:
Nemá váš pes rád prehĺtaní tabliet? Žiadny problém. Sabiflor vo forme prášku vsypete svojmu psovi jednoducho 1x denne do krmiva. Jedno balenie obsahuje 21 sáčkov zaisťujúcich trojtýždňovú kúru. U psov bez ťažkostí je ideálne túto kúru 2 – 3x do roka zopakovať. U chronicky chorých psov je možné prípravok podávať dlhodobo.

Zloženie:
Aktívne látky: fruktooligosacharidy 1000 mg, nukleotidy 300 mg, L-Lyzín HCl 50 mg, L-Tryptofán 25 mg. Prídavné látky: Maltodextrín.

Celkový obsah vrecka je 3 g.

Sabiflor je schválený ÚSKVBL pod reg. č. 060/20C.

 

Kedy SabifIor podávať?

Psí športovec

Na dosiahnutie optimálnej regenerácie odporúčame prevedenie kompletnej trojtýždňovej kúry v rámci príprav na začatie športovej sezóny, rovnako tak po jej ukončení. V priebehu závodnej sezóny je možné podávať jednotlivé dávky (sáčky) v závislosti na intenzite vyťaženia psa. V optimálnom prípade volíme týždennú kúru, ktorej stred vychádza na deň závodu.

Pes po operácii či zranení
Sabiflor začneme podávať čo najskôr po prekonanom zákroku (zranení), akonáhle pes začne prijímať svoju obvyklú kŕmnu dávku.

Plánovaná zmena prostredia (cestovanie)
Cestovanie môže pre psa znamenať zvýšený stres. Kúru je vhodné začať 3 dni pred odchodom.

Psí senior
Trojtýždňovú kúru odporúčame vykonať 3–4× v priebehu roka, u chronicky chorých psov možno podávať dlhodobo.

Podpora imunity
V rámci preventívneho programu je možné kúru vykonať až 4× ročne (napr. jar, leto, jeseň, zima).

 

Časté otázky a odpovede
Sabiflor je veterinárny prípravok. V čom sa líši od bežných doplnkov krmív?
Veterinárny prípravok Sabiflor prešiel pred uvedením na trh dôkladným schvaľovacím procesom v Ústave pre štátnu kontrolu veterinárnych biopreparátov a liečiv v Brne. V priebehu certifikácie boli posúdené jeho účinky a bezpečnosť pre psov. Na rozdiel od bežných doplnkov krmív tak podlieha prísnejším kontrolám a účinnosť všetkých aktívnych látok v receptúre je podložená mnohými výskumami.

Je Sabiflor určený aj pre zdravé psy?
Áno, zdravým psom Sabiflor napomáha budovať silnú imunitu. Pre maximálny efekt odporúčame kúru opakovať 2 – 3x ročne.

Aké je odporúčané dávkovanie?
Šteňatá mladšie ako 6 mesiacov užívajú ½ vrecka denne. Šteňatá staršie ako 6 mesiacov a dospelí psy 1 sáčok denne. V prípade mladých šteniat teda jedno balenej vydrží na 2 kúry (2x 21 dní), u dospelých psov balenie pokryje jednu kúru.

Musím dodržať celú 21-dňovú kúru?
Ide o optimálnu dĺžku kúry. Pokiaľ sa rozhodnete ju ukončiť predčasne, nič sa nedeje. Na dosiahnutie najlepšej imunitnej odpovede odporúčame dodržať celú 21-dňovú kúru.

Môžem Sabiflor rozpustiť vo vode?
Áno, Sabiflor môžete rozpustiť v malom množstve vody, pokiaľ to Váš psík preferuje. Takto pripraveným roztokom zalejte bežnú dávku krmiva. U šteniat, ktoré ešte neprijímajú tuhú potravu, je možné roztok podať injekčnou striekačkou priamo do papule. Najbežnejším spôsobom podania Sabifloru je však iba nasypanie prášku na krmivo.

Ako často je možné kúru opakovať?
V rámci prevencie odporúčame kúru opakovať 2 - 3x v priebehu roka, u chronicky chorých psov je možné Sabiflor podávať dlhodobo.

Môže môj pes jesť Sabiflor dlhodobo?
Áno, chronicky chorým psom Sabiflor napomáha zlepšiť ich celkový zdravotný stav, dlhodobé podávanie je teda žiaduce.

Čaká Vás zmena prostredia (napr. sťahovanie, dovolenka, dočasná starostlivosť). Mám dať psovi Sabiflor?
Áno, akákoľvek stresová situácia je záťaž pre imunitný systém psa a ten je potom náchylnejší na rôzne ochorenia. V rámci prevencie a lepšieho vyrovnania sa so stresovými faktormi odporúčame začať kúru zhruba 1 týždeň pred plánovanou zmenou prostredia a pokračovať v užívaní Sabifloru počas celých 21 dní.

Môj pes sa chystá na preteky. Kedy má začať užívať Sabiflor?
Psom v záťaži odporúčame 21-dňovú kúru naordinovať pred zahájením športovej sezóny. Potom je možné ľubovoľne zopakovať v priebehu sezóny, napr. pred veľkými závodmi, kedy je na psa kladená extrémna záťaž. V prípade, že je pes zranený, Sabiflor je vhodným doplnkom na naordinovanú liečbu. Vášmu psovi napomôže rýchlejšie regenerovať a znovu ho tak vráti do hry.

 

Sabio Vet
Česká spoločnosť Sabio Vet bola založená vo februári 2019 v Prahe. Jej poslaním je vývoj a výroba veterinárnych prípravkov pre psov. Sabio Vet prináša účinné produkty pre psy založené na najnovších poznatkoch v oblasti vývoja a výskumu vo veterinárnych prípravkov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: